Warning: Use of undefined constant ‘woocommerce_cart_item_name’ - assumed '‘woocommerce_cart_item_name’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/e/1/e15f9878-189d-4f1f-bfb7-c2c879906f56/jeran.sk/sub/nove/wp-content/themes/generatepress_child/functions.php on line 43

Warning: Use of undefined constant ‘woocommerce_custom_cart_item_name’ - assumed '‘woocommerce_custom_cart_item_name’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/e/1/e15f9878-189d-4f1f-bfb7-c2c879906f56/jeran.sk/sub/nove/wp-content/themes/generatepress_child/functions.php on line 43
Tatiana Tyčiaková – Jeran.sk
.

Tatiana Tyčiaková

Môj životný príbeh sa začal v roku 1969 v Moskve. Zažila som socializmus tak, ako ho mnohí v tejto dobe nepoznajú. V roku 1992 som ukončila vysokú školu s ekonomickým zameraním a pri uvoľnení hraníc sa otvorili možnosti ísť do sveta. Vtedy som prvý krát zažila veľkú zmenu svojho života – sťahovanie do cudziny, za manželom na Slovensko.
Nové podmienky prinášali svoje radosti…

… i svoje ťažkosti, snaha prispôsobiť sa im bola veľká, až príliš. Takže som odvíjala manželstvo, deti (máme dve krásne dcéry), prácu… „nebolo času“ uvedomovať si samú seba. Vyzeralo to pre okolie dobre, ale… okolo štyridsiatky sa moja nespokojnosť začala výrazne ozývať, mala som pocit, že mi život pri všetkej tej dokonalosti uniká… snívala som o zmene, ktorá by mi priniesla viac zmysluplnosti.

Nastal čas na ďalší rozhodujúci krok, za ktorý som si vďačná.
V roku 2008 som odišla zo zamestnania v banke, kde som pracovala 10 rokov a tak sa začal môj Jeranský príbeh. Tí, ktorí ma v tej dobe poznali, asi nechápali, ako môžem vymeniť také dobré podmienky za také „nič“. Mňa ale natoľko oslovil pohľad na človeka a vízia Jeranu, že pochybnosti nemali priestor.
Učila som sa ťažkosti prijímať inak, uvedomovať si zdroje nespokojnosti a nezhôd v sebe a začala som objavovať hĺbku svojej ženskosti.
To všetko bolo podporené priateľstvom, ľudskosťou a kreativitou.

Preto môžem povedať, že Jeran je pre mňa prácou a zároveň aj priestorom, kde sa rozvíjam.
Vedie ma k naplneniu mojich túžob a ja ho tiež obohacujem a svoje poznanie rozdávam ďalej, čo ma prirodzene napĺňa. 

Takže tvorím, pracujem na sebe a možno aj inšpirujem… 


Moja kvalifikácia

  • 2009 – masérska škola Remas, Piešťany
  • 2010 – Pilates medical,  Inštruktor I. stupňa, Bratislava
  • 2012 –  SAJ **, inštruktor jogy II. stupňa, Košice
  • 2020 –  SAJ, inštruktor jogy III. stupňa, Košice

… a prax

Otázkam sebapoznania som sa venovala ešte v Moskve cez rôzne prednášky. Na rozširovaní svojich skúsenosti v tejto oblasti pracujem dodnes: Savita Joga*** Košice (G.M. Timčák, I. Sedláček.), holotropné dýchanie**** s Gejzom M. Timčákom a Jankou Jablonskou v Košiciach SPJ * a individuálne s Natalijou Zgonnikovou v Moskve.
Mám osemročnú skúsenosť ako s cvičeniami individuálneho charakteru, tak aj s rôznymi skupinovými cvičeniami.

  • Od roku 2010 – Pilates – celoročný kurz
  • 2012 – pomocný cvičiteľ jogy s Evkou Kubincovou
  • Od roku 2013 – špecializovaný kurz Zdravá chrbtica
  • 2014, 2015 – cvičiteľ jogy s Gejzom M. Timčákom a Jankou Jablonskou, týždenný kurz, Trojak

* SPJ – Spoločnosť priateľov jogywww.spj.saj.sk

** SAJ – Slovenská asociácia jogyhttp://www.saj.sk

*** Savita joga

**** Holotropné dýchanie